• ZŠ sv. Don Bosca Zlaté Moravce

zsdonboscozm@gmail.com
  • +421 37 6422835

Streda 4. 8. 2021

• Deň prvý s Jankou a Darinkou:

výroba tričiek, beseda s ornitológom, som majster na búdky a hmyzie domčeky,obedíček,

spoločenské hry, lúštime tajomstvá. odmena je sladká. Pá-pá.

Deň druhý s Igorom a Jankom:

pozorujeme život rieky, športujeme celý deň, oddych s dobrou knihou

Deň tretí s Miškou a Mariankou:

cvičíme, vytvárame pyramídu zdravia a ochutnávame zeleninu a ovocie.

Deň štvrtý s Ivetkou a Miškou:

sme malí zoológovia, obdivujeme krásne koníky, tešíme sa so psíkmi a skúšame jazdectvo na koni

• Krásne prázdniny

naplnené pokojom, láskou a vierou prajeme všetkým žiakom a rodičom.

Zamestnanci školy

• Netradične sme si urobili MDD 16. 6. Opäť medzi nás zavítala Via Historica so svojím programom o dejinách Slovákov. Potom sme absolvovali nezvyčajné OH. Po úvodnom ceremoniáli sme si zasúťažili v zábavných disciplínach.

• Dňa 25. júna sa žiaci 1.– 4. ročníka zúčastnili školského výletu vo Zveroparku Žarnovica. Aj napriek extrémnej horúčave, ktorá nás trápila počas školského výletu, môžeme jednoznačne vysloviť názor, že išlo o vydarené podujatie. Veľa sme toho videli, veľa sme toho zažili a hlavne sme sa šťastne a zdraví vrátili.

• Siedmaci a ôsmaci na židovskom cintoríne absolvovali prehliadku a prednášku p. Chládeka, prezreli si cintorín a niektorí si dohodli brigádu v jesennom období.

• Dňa 23. 6. navštívili žiaci 7. a 8. ročníka rodisko M. R. Štefánika. Prezreli sme si zrekonštruované múzeum, ktoré poskytlo všetkým zaujímavý prierez života nášho slávneho rodáka. Potom sme zavítali na majestátne Bradlo, kde je pochovaný a pokochali sme sa nádhernými výhľadmi na krásnu časť Slovenska.

„Žil som krásny život. Prežíval som večnosť v sekundách.“ — Milan Rastislav Štefánik

• V piatok sme s deviatakmi navštívili židovský cintorín. Pán Chládek nás podrobne oboznámil s osudmi Židov žijúcich v predvojnovom období v ZM. Tiež sme sa mohli oboznámiť s jeho dobrovoľníckou prácou, lebo celú záchranu tohto pietneho miesta organizoval on s dobrovoľníkmi. Veľká vďaka.

• Úspešný piatok.

Všetci naši žiaci získali na tejto súťaži pekné umiestnenia:

Tadeáš Ondrejka 1. miesto, Timko Nehéz, Ema Nehézová a Peťa Černá 2. miesta. Všetkým ďakujeme a blahoželáme k peknému úspechu.

• Milí rodičia

Milí rodičia.

Zajtra začína posledný mesiac tohto školského roka. Aj keď je zajtra DEŃ DETÍ , na škole ho budeme oslavovať až 16.6.2021, kedy máme objednaný program.

Vo štvrtok 3.6.2021 je slávnosť Najsvätejšieho Kristovho Tela a Krvi . Sv. Omša bude pre všetkých žiakov v škole, počas vyučovania.

V piatok 4.6.2021 bude na škole FOTENIE ŽIAKOV - portréty , len tí žiaci, ktorí priniesli kladné informované súhlasy, potom sa budú fotografovať triedy a skupinky v triedach.

DEŇ RODINY, ktorý sme chceli mať v júni, presúvame na september. Spojíme ho s oslavami 30.-teho výročia založenia našej školy.

• Dňa 20. apríla 2021 sa uskutočnilo online diecézne kolo 19. ročníka Biblickej olympiády. Družstvo v zložení Veronika Kršáková, Adela Gáliková a Petra Drienovská reprezentujúce našu školu a zlatomoravský dekanát sa umiestnilo na 3. mieste.Za krásny úspech ďakujeme a blahoželáme.

• Deň Zeme 22. 4. 2021

Žiaci našej školy sa v mesiaci apríl zapojili do čistenia svojho okolia.Súťaž dopadla nasledovne:

1. miesto 1. trieda 15 žiakov 75 %

2. miesto 7. trieda 14 žiakov 73%

3. miesto 3. trieda 11 žiakov 68%

4. miesto 5. trieda 14 žiakov 48 %

5. miesto 2. trieda 7 žiakov 36 %

6. miesto 4. trieda 4 žiaci 22%

7. miesto 6.trieda 2 žiaci 7%

Spolu sa zapojilo 67 žiakov. Príroda všetkým ďakuje, všetci budú ocenení v priebehu týždňa.

• ZŠ sv. Don Bosca Zlaté Moravce
    Ul. 1. mája 24, 953 01 Zlaté Moravce