NAŠE ÚSPECHY

šk. rok 2009/2010 1. časť

Olympiáda zo SJaL
Juraj Kováč reprezentoval našu školu v celoslovenskom kole Olympiády zo SJaL. Umiestnil sa na peknom 6. mieste. Blahoželáme.

Školské kolo Biblickej olympiády
Dňa 3.2.2010 sa konalo školské kolo Biblickej olympiády. Zúčastnilo sa jej 36 žiakov z II. stupňa našej školy.  Ako sa komu darilo, si môžete pozrieť v nasledujúcom súbore: Vysledky_BO.xls

Krajské kolo Šaliansky Maťko
Dňa 3.2.2010 Radka Vicianová z 5.B triedy reprezentovala náš okres v recitačnej súťaži, ktorá sa konala v Nitre. V krajskom kole získala  krásne 2. miesto. Radke blahoželáme a ďakujeme pani učiteľke Lohyňovej, ktorá ju pripravuje na recitačné súťaže.

Krajské kolo OAJ
Žiak 9. A triedy Juraj Kováč 2.2.2010 reprezentoval náš okres v krajskom kole Olympiády v anglickom jazyku a získal krásne
2. miesto. Ďakujeme Pánu Bohu za talenty, ktoré daroval Jurajovi. A Jurajovi ďakujeme, že ich vie správne použiť. Blahoželáme!

Okresné kolo Matematickej olympiády
Dňa 27.1.2010 sa konalo okresné kolo Matematickej olympiády žiakov 5. a 9. ročníka. Po úspešnom domácom kole sa okresného kola zúčastnili piati deviataci:
Jakub Jakab z 9.B bol najúspešnejším matematikom - získal 1. miesto,
Juraj Kováč z 9.A  obsadil 2. miesto,
Ján Fintor z 9.A  obsadil 5. miesto,
Filip Klein z 9.A  obsadil 9. miesto,
Martin Smutný nezískal dostatočný počet bodov na postup do krajského kola.
Z piatakov bola najúspešnejšia Barborka Pániková - získala 2. miesto a Andrej Kováč - obsadil 8. miesto.
Všetkým blahoželáme.

Finále MO v stolnom tenise
Dňa 21.1.2010 sa konalo finále MO v stolnom tenise žiakov. Naši ôsmaci Lazúr, Švec, Šabo a Lauko skončili na krásnom 2. mieste.
Po nich 22.1.2010 bojovali vo finále dievčatá deviatačky Ondreková, Vodná, Levická Mária a Pinterová. Umiestnili sa tiež na 2. mieste.
Tešíme sa z úspechov oboch družstiev. Blahoželáme a ďakujeme pani učiteľke T. Valkovičovej za ich tréning. Stolny_tenis_foto.jpg

Olympiáda NJ
Dňa 20.1.2010 sa konalo obvodné kolo Olympiády v nemeckom jazyku. Juraj Kováč z 9.A triedy získal 1 miesto v kategórii 1B. Žofia Jakabová zo 7. triedy získala 4. miesto v ategórii 1A.
Juraj postupuje do krajského kola. Blahoželáme žiakom a pani učiteľke Jenisovej k úspechom.

Olympiáda AJ
Dňa 19.1.2010 sa konalo obvodné kolo Olympiády v anglickom jazyku. V kategórii 1A získala Ivanka Brojová zo 7.triedy 3. miesto.
V kategórii 1B získal Juraj Kováč z 9.A krásne 1. miesto. Postupuje do krajského kola.
Blahoželáme víťazom a pedagógom, ktorí ich pripravovali.

Šaliansky Maťko
Dňa 14.1.2010 sa konalo obvodné kolo recitačnej súťaže Šaliansky Maťko.
V prvej kategórii sa umiestnila Lívia Harmadyová z 3. triedy na peknom 3. mieste.
V druhej kategórii sa umiestnila Radka Vicianová z 5.B na krásnom 1. mieste. Bude nás reprezentovať v krajskom kole.
V tretej kategórii nás reprezentovala Monika Šurínová zo 6.triedy.
Všetkým blahoželáme.

Stolný tenis - dievčatá
Dňa 17.12.2009 sa Ivona Vodná z 9.A, Denisa Ondreková z 9.B, Mária Levická z 9.B a  Anna Pinérová z 9.B zúčastnili MO v stolnom tenise. V skupine získali 1. miesto, zvíťazili nad ZŠ Mojmírova a ZŠ Beladice. Postupujú do finále, ktoré bude v januári 2010. Budeme im držať palce. Tešíme sa z ich úspechu.
Ďakujeme pani učiteľke Valkovičovej za prípravu žiakov na súťaže v stolnom tenise.

Stolný tenis - chlapci
Dňa 7.12.2009 sa naši chlapci Marek Švec, Martin Šabo, Jakub Lazúr a Dominik Lauko zúčastnili súťaže v stolnom tenise - 1. skupina. Zmerali si sily so žiakmi ZŠ Skýcov, Sľažany a Beladice. Všetkých porazili 7:0. Postupujú do finále MO, ktoré sa bude konať v januári 2010. Všetkým Blahoželáme!

Olympiáda zo SJaL
Dňa 3.12. sa Juraj Kováč z 9.A triedy zúčastnil krajského kola Olampiády zo SJaL v Nových Zámkoch. Opäť bol najlepší a postupuje do celoslovenského kola. Jurajovi a pani učiteľke Procházkovej blahoželáme a prajeme ďaľšie 1. miesto!

"...a slovo bolo u Boha."
Dňa 26. novembra 2009 sa v Topoľčanoch uskutočnilo krajské kolo v prednese kresťanskej prózy a poézie pod názvom "...a slovo bolo u Boha."
Našu školu veľmi pekne reprezentovali títo žiaci:
1.kategória - Tánička Švecová a Kristínka Jenisová zo 4.triedy
2.kategória - Radka Vicianová z 5.B a Mária Lazúrová z 5.A triedy
3.kategória - Jakub Lazúr a Martin Šabo z 8.triedy
Žiačky T. Švecová a R. Vicianová obsadili krásne 3. miesta.
Všetkým zúčastneným žiakom srdečne ďakujeme!

Olympiáda zo SJaL
Dňa 4.11.2009 sa Juraj Kováč z 9.A triedy zúčastnil okresného kola Olympiády zo SJaL, ktoré sa konalo v ZŠ Topoľčiankach. V sprievode pani učiteľky Procházkovej, ktorá ho do súťaže pripravovala, sa umiestnil vo svojej kategórii na krásnom 1. mieste. Týmto víťazstvom si zabezpečil postup do krajského kola. Obidvom blahoželáme!!!