Jazykové súťaže

Európa v škole - celoslovenské kolo

Dňa 26.-28.marca 2014 sa v Bratislave stretla celoslovenská porota  EURÓPA V ŠKOLE za účelom posúdenia prác  zaslaných do celoslovenského kola 61.ročníka súťažnej časti medzinárodného projektu. Medzi  víťaznými prácami bola aj práca našej žiačky, Katky Šurínovej z 8.triedy, ktorá získala v krajskom kole 1. miesto. Na celoslovenskom kole získala krásne čestné uznanie v literárnej časti s básňou „Rodina, učiteľská diagnóza, učiteľ,,. Úprimne jej ďakujeme za krásnu reprezentáciu školy a srdečne gratulujeme.

Mgr. Darina Lohyňová

Hviezdoslavov Kubín - školské kolo

Dňa 11.2.2014 sa konalo školské kolo súťaže v prednese poézie a prózy s názvom Hviezdoslavov Kubín. Žiaci súťažili v troch kategóriách. Víťazi jednotlivých kategórií E. Doskočová, M. Ivanička, J. Šurín, T. Zolder, T. švecová a K. Šurínová nás budú reprezentovať v obvodnom kole súťaže. Podrobnejšie výsledky si môžete pozrieť v nasledujúcom dokumente: HK_vysledky.doc. Všetkým blahoželáme a prajeme veľa recitačných úspechov.

Šaliansky Maťko - školské kolo

Dňa 9.12.2013 sa uskutočnilo školské kolo súťaže Šaliansky Maťko. 21. ročníka recitačnej súťaže v prednese povesti sa zúčastnilo 17 žiakov. Žiaci Emka DoskočováJakubko Kršák Henka Šulková nás budú reprezentovať v obvodnom kole. Víťazov jednotlivých kategórií si môžete pozrieť v nasledujúcom dokumente: Saliansky_Matko_vysledky_2013.docBlaželáme a prajeme veľa recitačných úspechov! Zároveň ďakujeme pedagógom, ktorí pripravujú žiakov na recitačné súťaže.