Spevácke súťaže

Slávik Slovenska - krajské kolo

V základnej umeleckej škole v Leviciach sa 26. mája 2014 na 24. ročníku krajskej súťaže SLÁVIK SLOVENSKA zišli mladí speváci, ktorí rozozvučali koncertnú miestnosť najkrajšími slovenskými piesňami. Garantom súťaže je Peter Dvorský. Naše tri žiačky ZUZKA HRUŠKOVÁ (1.tr.), HENKA ŠULKOVÁ (6.tr.) a MÁRIA LAZÚROVÁ (9.A) sa umiestnili vo všetkých troch kategóriách na krásnych druhých miestach. K úspechu ich sprevádzali hudobným sprievodom kamaráti zo ZUŠ Tlmače. Ďakujeme za krásnu reprezentáciu našej školy!

Mgr. Darina Šulková

Slávik Slovenska - okresné kolo
V stredu 7. mája 2014 sa konalo v ZUŠ okresné kolo speváckej súťaže Slávik Slovenska.Tak ako pred dvoma rokmi, aj v tomto školskom roku sme získali všetky tri prvé miesta. V prvej kategórii ho získala prváčka Zuzka Hrušková, v druhej kategórii Henka Šulková a v tretej kategórii Mária Lazúrová. Všetkým trom našim speváčkam úprimne ďakujeme za krásnu reprezentáciu, srdečne im gratulujeme a v krajskom kole, ktoré bude v Leviciach, im prajeme pekné čisté hlásky.
Ing. Marta Lazúrová

Hore nad Vrábľami

ZŠ sv. Vojtecha vo Vrábľoch zorganizovala aj v tomto školskom roku súťaž v speve ľudových piesní vrábeľského regiónu. Uskutočnila sa v pondelok 31. marca 2014 a hoci všetci účastníci predviedli výborné výkony, odborná porota mohla vybrať len tých ,,naj“.  V prvej kategórii sa naša žiačka EMKA DOSKOČOVÁ umiestnila na 3. mieste a v tretej kategórii sa HENKA ŠULKOVÁ umiestnila na 2. mieste. Srdečne blahoželáme k úspechu.

Mgr. Darina Šulková

Slávik Slovenska - školské kolo

Dňa 25.3.2014 sa uskutočnilo školské kolo speváckej súťaže Slavik Slovenska. Prvé miesta vo svojich kategóriách získali títo žiaci: Zuzka Hrušková z 1.A, Henka Šulková zo 6.A a Mária Lazúrová z 9.A triedy. Ostatné umiestnenie žiakov si môžete pozrieť v nasledujúcom dokumente: vysledky_slavik_2014(1).pdf . Všetkým blahoželáme a víťazom prajeme úspešné reprezentovanie v obvodnom kole súťaže.