• Migrácia

Minulý týždeň sme sa zúčastnili výstavy Migrácia, ktorú organizovala DOŠ ZM v spolupráci s múzeom SNP BB.Výstava zaujala obsahom a rovesníckym sprevádzaním.

• Matematické súťaže

• Chemická olympiáda

Vo štvrtok 30. marca 2023 v priestoroch chemického laboratória a učebne Gymnázia Janka Kráľa prebehlo okresné kolo chemickej olympiády, na ktorom našu školu reprezentoval žiak 9. ročníka Šimon Urbanovič. Najskôr sa mladí chemici popasovali s riešením teoretickej časti olympiády a po krátkej prestávke si vyskúšali svoje vedomosti a zručnosti aj v praktickej časti olympiády. Šimonovi sa darilo popasovať sa s chemickými vzorcami i výpočtami,  čoho dôkazom bolo jeho umiestnenie. Šimon skončil na vynikajúcom treťom mieste. Ďakujeme za úspešnú reprezentáciu a dúfame, že sa týmto výkonom prebojoval do krajského kola, v ktorom mu držíme palce .

• Biblická olympiáda

Dňa 29. marca 2023 sa uskutočnilo v priestoroch Gymnázia Janka Kráľa v Zlatých Moravciach dekanátne kolo 21. ročníka Biblickej olympiády. Naše družstvo, v zložení Veronika Kršáková (z 9. ročníka), Petra Drienovská a Peter Valkovič (obaja z 8. ročníka), skončilo na 1. mieste a bude ďalej reprezentovať našu školu a zlatomoravský dekanát v diecéznom kole v Nitre.

Za úspešnú reprezentáciu im ďakujeme a prajeme ďalšie úspechy.

• Vzácna návšteva z MŠ

• Deň knihy

• Beseda

• Detská krížová cesta

v piatok 17. 3.2023 o 16: 15 vo farskom kostole

• Krížová cesta

ŠKD

• Knižný bazár

• Olympiáda v nemeckom jazyku - krajské kolo.

Ako každý rok vo februári, aj tento rok sa zišli najlepší nemčinári z celého Nitrianskeho kraja na krajskom kole Olympiády v nemeckom jazyku. Tradične v ňom mala zastúpenie aj naša škola.

Konkurencia bola veľmi silná, veď v súťaži sa predstavili najlepší nemčinári z jednotlivých okresov. V kategórii 1B mali neľahkú úlohu naši žiaci Karolína Orbánová - VIII. trieda a Tadeáš Ondrejka- IX. trieda, ktorí si zmerali sily s ostatnými súťažiacimi.  V kategórii 1B súťažilo spolu 14 žiakov, pričom Karolína Orbánová obsadila pekné 6. miesto a Tadeáš Ondrejka 7. miesto.

Karolíne a Tadeášovi ďakujeme za výbornú reprezentáciu našej školy a želáme veľa úspechov v ďalších súťažiach.

Oznam

Zajtra 14.2.2023 nebude v skole ranná svätá omša.Presúva sa na stredu 15.2.2023 o 7.15 hod. Keďže prežívame Národný týždeň manželstva , bude táto svätá omša obetovaná za všetky manželstvá- našich rodičov a starých rodičov,- našich učiteľov a ostatných zamestnancov školy,- našich bývalých žiakov. Nech ich Pán požehnáva milosťami, láskou a pokojom.

• POMOC OBETIAM ZEMETRASENIA V TURECKU

Zbierka je dočasne pozastavená !

strana: