Školský klub

Prosíme rodičov  o uhradenie platby za ŠKD obvyklým spôsobom najneskôr do 10.6.2019.

Za porozumenie ďakujeme.

• Vypni telku,zapni seba

27.5 - 31.5. 2019

• Krajské kolo Hviezdoslavov Kubín

Začiatkom mája sa konalo v Leviciach krajské kolo súťaže v prednese poézie a prózy – Hviezdoslavov Kubín, na ktorej sa zúčastnili aj žiaci našej školy. V 1. kategórii prednášal Timotej Nehéz zo 4. tr., v 2. kategórii súťažil Tadeáš Ondrejka z 5. tr., ktorý dostal diplom za recitáciu v striebornom pásme. Srdečne blahoželáme a obidvom ďakujeme za peknú reprezentáciu školy.

• Okresné kolo Slávik Slovenska 2019

Na okresnom kole našu školu  v troch kategóriách zastupovali víťazi školského kola: Timotej Košút, Zuzana Hrušková a Patrik Hruška. Prvé miesta a tým aj postup do krajského kola si vyspievali súrodenci Zuzana a Patrik Hruškoví. Srdečne im blahoželáme a držíme palce.

Majstrovstvá okresu v atletike

Dve 1. miesta,  dve 2. miesta a dve 3. miesta - to sú výsledky, ktoré dosiahli žiaci našej školy 10. mája 2019 na mestskom štadióne. Našu školu reprezentovalo družstvo chlapcov (Peter Hruška, Tibor Krchňavý, Kryštof Orbán, Martin Ivan, Marek Brunclík a Matej Bánsky) a družstvo dievčat (Julianna Pivarčiová, Marianna Skubeňová, Marusia Hudáková, Katarína Herdová a Emma Páleníková). V individuálnych disciplínach Peter Hruška získal 1. miesto v behu na 1000m a 3. miesto v skoku do diaľky; 1. miesto pridala Emma Páleníková v behu na 300m a 3. miesto Katarína Herdová v hode kriketovou loptičkou. Obe družstvá zároveň pridali 2. miesta v štafete 4x60m

Za mimoriadne nasadenie, výkony a reprezentáciu našej školy všetkým ďakujeme.

Zber papiera - výsledky
  • Deň regiónu

MÁJ, MÁJ, MÁJ, ZELENÝ, PRED CIRKEVNOU SADENÝ

DEŇ REGIÓNU - deň ako každý iný. A vlastne ani nie. Do školy sme si namiesto kníh priniesli materiál potrebný na tvorbu svojich výrobkov a boli sme krásne ,,vykrojení". Cieľ tohto dňa bol všetkým jasný - vyrobiť výrobky remeselnou technikou a pripomenúť si význam a jedinečnosť poctivej ľudskej práce. Deň sme začali stavaním mája na školskom dvore s hudobným sprievodom p. CIBIRU. Potom počas celého dňa sme mali možnosť na vlastné oči vidieť rôzne druhy remesiel, ktoré nám prišli „naživo“ ukázať šikovné ruky remeselníkov: p. JÁN FIALA (hrnčiar), p. JANA PIVARČIOVÁ, p. MÁRIA LUKNIŠOVÁ, MILAN ĎURTA (košikári), p. RÓBERT ŽILÍK s manželkou (hudobník, zberateľ, rezbár...), p. VERONIKA BILICOVÁ s kolegyňami z Domu Matice slovenskej v Nitre (slovenské kroje  a ornament). Pripomenuli sme si, že remeselníci nikdy neoplývali bohatstvom. To jediné, čo mali, boli ich ruky a v nich schopnosť pretvoriť prírodné materiály na niečo krásne, estetické a jedinečné. S takým krásnym pocitom dobre vykonanej práce sme aj my dnes odchádzali domov.

Slávik Slovenska

11. apríla sa na škole uskutočnilo školské kolo Slávik Slovenska 2019. Oceneným žiakom srdečne blahoželáme. V okresnom kole nás budú reprezentovať Timotej Košút, Zuzana Hrušková a Patrik Hruška. Držíme im palce.

Deň všetkých knihomoľov

Dňa  4.4.2019

Dopoludnia: rovesnícke čitanie

(čítajú starší mladším)

Popoludní : Čaj o druhej s knihou

(čítame zo svojej obľúbenej knihy)

Knižný bazárik

(dones knihu na výmenu)

Tvorivá dielnička

• Projekt ŠKD odpad

Počas apríla environmentálne OZ Pestrec v školskom klube realizovalo sériu interaktívnych prednášok na tému odpad. Počas štyroch stretnutí mali žiaci možnosť dozvedieť sa o tom ako predchádzať vzniku odpadu, ako správne triediť, čo je to kompostovanie, ktoré si tiež vyskúšali.  Tiež sme spoločne navštívili skládku odpadu v Zlatých Moravciach, aby si žiaci uvedomili kde odpad končí a ako sa s ním nakladá.

• Biblická olympiáda - dekanátne kolo

Dňa 21. marca 2019 sa uskutočnilo v priestoroch Gymnázia Janka Kráľa v Zlatých Moravciach dekanátne kolo 18. ročníka Biblickej olympiády. Naše družstvo v zložení  Chiara Šebeňová (z 9. ročníka), Katarína Kršáková a Ján Adamec (obaja z 8. ročníka) skončilo po napínavom priebehu súťaže na 2. mieste. Za úspešnú reprezentáciu im ďakujeme a prajeme i naďalej radosť pri čítaní Božieho slova.

Hviezdoslavov Kubín

Dňa 22. 3. sa konalo na ZŠ Pribinova okresné kolo súťaže Hviezdoslavov Kubín. Našu školu reprezentovalo 6 žiakov. Napriek veľkej konkurencii sme boli uspešní. Štyria naši žiaci sa umiestnili takto: T. Nehéz a T. Ondrejka boli na 1. miestach a P. Černá a T. Kiss skončili na 2. miestach. Všetkým ďakujeme a víťazom držíme palce v krajskom kole.

Zber papiera

Milí žiaci,

od dnes 12.3. máte možnosť pomôcť škole a planéte zberom papiera.

Premôžte svoju lenivosť a skúste sa správať podľa známeho:

Mysli globálne, konaj lokálne.

Svätá omša v stredu

6.2.2019 bude v obvyklom čase s poznačením  popolom.

• Ukončenie korčuliarskej sezóny

Oznamujeme všetkým žiakom, že po prázdninách 4.3.2019 sa vraciame do našej prírodnej telocvične.

Nezabudnite si priniesť opraté tepláky.

• Lyžiarsky výcvik

V dňoch 18. - 22. 2. 2019 sa žiaci 8. ročníka zúčastnili LV v stredisku Tále. Môžeme povedať , že všetci úspešne absolvovali výcvik, začiatočníci sa naučili lyžovať a pokročilí mali možnosť zdokonaliť svoju techniku. Bonusom pre všetkých bol aj pobyt v nádhernej nízkotatranskej prírode.

• Hviezdoslavov Kubín

• Deň v maskách

• Chemická olympiáda 55. ročník

Dňa 8.2.2019 sa uskutočnil na našej škole 55.ročník chemickej olympiády. V školskom kole si svoje vedomosti z chémie zmerali traja žiaci M. Skubeňová, I. Pinter a T. Zolder. Najviac sa darilo M. Skubeňovej, ktorá našu školu bude reprezentovať aj v okresnom kole. Všetkým úspešným riešiteľom  blahoželáme a Maruške prajeme veľa úspechov.

Pomóóóc, potrebujeme tepléééé ponožky na nôžky

Zbierka stále pokračuje, prvý balík bol odoslaný.

Neváhaj a pomôž ľuďom v núdzi.

Zapojte sa i vy do charitatívného projektu.

Zbierame nové ponožky, veľkosť 40 a vyššie, tmavé, hrubšie.

Podrobné info u p. vychovávateľky Frajkovej.

strana:

• ZŠ sv. Don Bosca Zlaté Moravce